Ricky Wilde. Człowiek bez którego nie byłoby Kim Wilde, nie byłoby jej piosenek. Jako cudowne dziecko show businessu już w wieku kilkunastu lat zaczął tworzyć i pisać piosenki. To między innymi spod jego ręki wyszedł utwór "Kids in America", wciąż cieszący się na całym świecie ogromną popularnością.
Ricky wyprodukował wszystkie albumy Kim, napisał większość piosenek. Pomimo dziecięcych marzeń zostania wielką gwiazdą, w wieku 19 lat stanął u boku siostry jako jej producent. Okazało się, że ta rola pasuje do Ricky'ego idealnie. Od tamtej pory wraz z Kim tworzą dwuosobowy team, będąc wspaniałymi partnerami w pracy i największymi przyjaciółmi w życiu.

Richard James Reginald Steven Smith urodził się 6 listopada 1961 roku. Muzyka od zawsze była jego wielką pasją, a obserwując od najmłodszych lat karierę ojca, marzył o takiej samej dla siebie.
Gdy miał zaledwie 11 lat, producent Jonathan King podpisał z nim kontrakt płytowy i w listopadzie 1972 roku wyszedł pierwszy singiel "I Am An Astronaut". Później wyszły takie single jak: "Do It Again, "A Little Bit Slower", "I Wanna Go to a Disco" oraz "Teen Wave". Jednak pomimo częstego pojawiania się na okładkach różnych pism oraz w telewizji, single w Anglii nie odniosły znacznego sukcesu.


"Tearaway" (1980)
Kim Wilde & Ricky Wilde

W 1980 roku Ricky nagrał kilka piosenek i rozesłał jej do kilku producentów. Kim zaśpiewała w chórkach i pojawiła się na okładce płyty demo. Po dłuższym braku odzewu, młodym rodzeństwem zainteresował się Mike Most, ale to w Kim, a nie w jej bracie dostrzegł potencjał na gwiazdę.
Ricky stanął u boku siostry, produkując i pisząc dla niej piosenki. W rezultacie powstał dwuosobowy team, który od 1981 roku razem nagrywa i jeździ w trasy koncertowe. Ricky wyprodukował wszystkie albumy Kim, napisał większość piosenek. Od samego początku towarzyszył również siostrze na nagraniach kilku teledysków oraz był prowadzącym muzykiem z jej zespołu. W 1983 roku Ricky otworzył Select Sound Studios w Knebworth, na północ od Welwyn Garden City, w którym powstało większość utworów Kim, a także innych artystów.
Nagrywali w nim m.in. Brian May, Worlds Apart, Adam Ant, Bonnie Tyler.. Studio zostało sprzedane w 2000 roku za 325 tysięcy funtów.


Po latach Kim opowiada o bratu jako o największym przyjacielu i najwspanialszym bracie, który jest jedną z najbardziej zabawnych osób jakie zna, obok jej ojca oraz męża Hal'a.
Kim wyznała kiedyś, że myślano o tym, by razem z Ricky'm stworzyli zespół na wzór chociażby Eurytmics, jednak brat wolał pozostać w cieniu siostry, będąc bardzo skromną oraz nieśmiałą osobą.

W wieku 25 lat Ricky ożenił się z Mandy. Rok później na świat przyszedł ich pierwszy syn, Marty III. Z okazji jego narodzin Kim z bratem napisali piosenkę "You Came". Dwa lata później, 9 marca 1989 roku urodziła się Scarlett Lillian Smith, dla której cześć powstała kolejna przepiękna piosenka zatytułowana "Birthday Song". Utwór ukazał się jako b-side na singlu Kim "Love is Holy".
W 1997 roku Ricky'emu urodził się drugi syn, Mason. Parę miesięcy później Kim urodziła Harry'ego i kolejnych parę lat poświęciła rodzinie oraz karierze projektantki ogrodów.
W tym czasie Ricky kontynował swoją karierę muzyka i producenta, pracując m.in. dla Blue i Natash'y Bedingfield.
W 1994 roku wyprodukował dwa popularne single zespołu Worlds Apart; "Could It Be I'm Falling In Love" oraz "Everlasting Love".

W 2005 roku Ricky, Sean Vincent oraz Dan Peters założyli grupę Sonic Hub, której wizytówką jest muzyka elektroniczna, electro rock, synth rock.
Wykorzystując nazwę grupy powstała wytwórnia płytowa Sonic Hub Records, dla której Scarlett Wilde w styczniu 2006 roku nagrała przeróbkę utworu Billy Idol'a "White Wedding".

W tym samym studio także Kim i Ricky nagrali akustyczną wersję piosenki z 1988 roku "European Soul", która znalazła się jako bonusowy kawałek na singlu Kim "Perfect Girl".


"Love in the Natural Way"
Kim Wilde & Scarlett Wilde & Ricky Wilde

W 2006 roku grupa wydała płytę "Eye Of The Storm", na której gościnnie swoich głosów użyczyli między innymi Kim ("The Hunt for Zero Point") oraz Hal ("Wolf to the Lamb"").

W 2010 roku Ricky i Sean Vincent stworzyli film kina niezależnego "Shoot the DJ". Jest to prawdziwa historia środowiska muzycznego w 21 wieku. W filmie pojawia się wiele ludzi, którzy w większosći przypadków grają samych siebie. Większość z nich jest związana zawodowo z Kim lub Sonic Hub. Nie zabrakło w nim także samej rodziny Wilde, dzieci Ricky'ego, a także męża Kim i jej samej, która pojawia się w jednej ze scen grając także samą siebie."Thought It Was Goodbye"
Kim Wilde & Scarlett Wilde & Ricky Wilde

Wraz z filmem, który pojawił się na specjalnych pokazach festiwalu w Cannes, wyszedł soundtrack do filmu. DVD oraz CD można zamawiać na stronie Sonic Hub.
Sonic Hub w 2007 roku otwierał koncerty Kim podczas jej pierwszej trasy koncertowej, a Sean był osobą odpowiedzialną za nagrania wokalne na ostatniej płycie Kim "Never Say Never". Także od 2007 roku zajmuje się on oprawą dźwięku na koncertach Kim.

Gdy w 2006 roku Kim powróciła na scenę muzyczną, w 2007 roku wyruszyła wraz z bratem na pierwszą od lat trasę koncertową. Od tej chwili Ricky prowadzi koncerty Kim, jest nie tylko producentem jej nagrań, ale także menedżerem muzycznym jej koncertów. W 2008 roku do zespołu dołączyła córka Ricky'ego, Scarlett, która wspiera wokal Kim w jednoosobowym chórku.

W 2010 roku Scarlett oficjalnie zadebiutowała jako autorka tekstów i wraz z ojcem napisała dla Kim piosenkę "My Wish Is Your Command", która pojawiła się na płycie "Come Out and Play".

Obecnie rodzeństwo pracuje nad dwiema nowymi płytami Kim, które mają wyjść, pierwsza, świąteczna, pod koniec 2013 roku oraz druga w 2014. Na jesień 2013 roku jest także planowana kolejna trasa koncertowa.


Powrót do początku
|  Biografia  |                

|  Twórczość  |               

|  Wydarzenia  |               

|  Galeria  |              

|  KimWilde.pl  |

Biografia

Kalendarium

Ogrodnictwo

Secret Songs

Ricky Wilde
Teksty piosenek

Albumy

Single

Teledyski

Książki

Twórcy piosenek
Koncerty

Kim Wilde w Warszawie

Terminy
Galeria zdjęć
Strona Główna

Forum

Facebook

O stronie


© KimWilde.pl   2006 - 2015

facebook