Albumy  |   Single  |   Teledyski  |   Autorzy piosenek  |   Teksty piosenek  |   Książki  |   Ogrody  


Snapshots  

Data wydania: 26.08.2011
Producent: Ricky Wilde
Wydane przez: Sony Music Germany


 1. It's alright
 2. In between days
 3. About you now
 4. Sleeping satellite
 5. To France
 6. A little respect
 7. Remember me
 8. Anyone who had a heart
 9. Wonderful life
 10. They don't know
 11. Beautiful ones
 12. Just what I needed
 13. Ever fallen in love (with someone)
 14. Kooks
  (duet z Halem Fowlerem)
 15. Forever Young
  (Bonus track; limitowana edycja)

 16. I'll Stand by You
  (Bonus track; piosenka dostępna na niemieckim iTunes)


Zmów płytę:
Fan.pl
EmpikKim Wilde o piosenkach, które wybrała na płytę:

It's alright (East 17)
We wczesnych latach 90-tych ciągle istniałam w kręgu dobrej muzyki pop, na której wysoki standard spory wpływ mieli angielscy wykonawcy. Britpop narodził się wraz z takimi wykonawcami jak Blur, Suede, Oasis, podczas gdy świat wydawał się być pozornie zdominowany przez boysbandy. Take That, New Kids Of The Block czy East 17 zajmowali szczyty list przebojów, a ja zachwycałam się każdą ilością dobrej muzyki od Britpopu aż po Boypop. Moim ulubionym zespołem był wówczas East 17. Podobały mi się ich ogolone głowy, ekscentryczna moda, tatuaże i wyrafinowane charaktery.

In between days (The Cure)
W 1980 spędzałam dużo czasu na imprezach u znajomych lub w lokalnych klubch, scena Punk zmieniała się w New Wave, erę postpunkową. Typowe dla niej były takie zespoły jak Joy Division, Siouxie and the Banshees, The Psychodelic Furs czy The Cure. Piosenka "A Forest" zespołu The Cure była zdecydowanie moją ulubioną. W latach 80-tych The Cure odnosili coraz większy sukces i wydawali hit za hitem. Ich muzyka zorientowana na basy wpadła mi w serce, dokładnie tak samo jak ich naturalne teksty. Uważałam, że to świetnie, że Robert wygląda tak, jakby wyszukał swoje ubrania w szafie swoich rodziców. A szminkę na pewno podkradał swojej matce!

About you now (Sugababes)
Ponieważ moja mama Joyce należała do jednego z pierwszych angielskich girlsbandów, pokochałam tę grupę! Vernon's Girls śpiewały i tańczyły w rozrywkowym programie telewizyjnym "The Six Five Special" podbijając serca całego narodu. Tam właśnie moja mama poznała mojego tatę. W latach 60-tych grupy The Supremes i The Shangri-Las wywarły na mnie ogromne wrażenie. Uwielbiałam wspaniałe piosenki śpiewane na trzy głosy, stylowe choreografie i modne kostiumy. Marzyłam o tym, żeby kiedyś też śpiewać w girlsbandzie. Girlsbandy zawsze były obecne na listach przebojów: Sister Sledge, The Go-Go's, w latach 80-tych Bananarama, aż do współczesnych zespołów jak Spice Girls, Girls Aloud czy Sugababes. Grupa składająca się wyłącznie z kobiet mających wspólny cel jest niezaprzeczalnie seksowna i pełna siły. Sugababes z sukcesem kontynuuje tę tradycję.

Sleeping Sattelite (Tasmin Archer)
Ta piosenka była w 1992 roku wielkim hitem. O ile wiem, została napisana w 1989 z okazji 20tej rocznicy pierwszego załogowego lądowania na księżycu. Moim zdaniem ta piosenka przemawia do każdego indywidualnie i na swój sposób inaczej, i to jest właśnie jej najmocniejszy punkt. Podstawowe znaczenie o "przegapionych okazjach" przemawia do mnie jasno: jest to narzekanie o tym co powinniśmy byli zrobić i co mogło się wydarzyć. W moim postrzeganiu chodzi o to, że ludzkość za bardzo skoncentrowała się na przygodach i odkryciach innych planet, przy czym zapomina o pięknej planecie na której żyje. Piosenka dostarcza również moją osobistą metaforę: jesteśmy gotowi przekroczyć nasze granice, ale zamiast wyjeżdżać i podróżować powinniśmy wsłuchać się sami w siebie. Czy jesteśmy zbyt zajęci by dogonić swoje marzenia i odwiedzić własny wewnętrzny świat?

To France (Mike Oldfield i Maggie Reilly)
W 1973 roku ojciec przyniósł do domu płytę Mike'a Oldfielda "Tubular Bells". Odtwarzał nowiutki vinylowy krążek na najnowocześniejszym sprzęcie i mogliśmy się w pełni cieszyć wspaniałymi dźwiękami i melodiami. To było prawdziwe wydarzenie! Przypominam sobie wyraźnie o tym jak po trasie koncertowej, późno gdzieś w Anglii wracałam do domu z ojcem, a płyta "Tubular Bells" grała z głośników na pełnej głośności a jesienne liście tańczyły na szybie jego Jaguara. Moja biedna matka nie znosiła dźwięku tych kobz, ale mój tata, Rick i ja uwielbialiśmy w nich wszystko i słuchaliśmy tego albumu przez całą drogę. W 1984 roku Mike Oldfield wydał wraz z Maggie Reilly utwór "To France" a ja zakochałam się w tej piosence. Dla mnie jest to piosenka o tęsknocie, o prawie spełnionych marzeniach i o tym co mogłoby się wydarzyć. Piosenka dla wszystkich marzycieli!

A little respect (Erasure)
Kariera synthpopowego duetu składającego się z Vince'a Clarka i Andy'ego Bell'a szła już pełną parą kiedy w 1988 wydali tego singla. Również moja kariera rowijała się wraz z szóstym albumem "Close" i z super trasą koncertową z Michaelem Jacksonem. Totalnie zakochałam się w tej piosence i aż po dziś dzień kojarzę ją z tym szczęśliwym dla mnie okresem. Lubiłam wtedy również Depeche Mode i Yazoo, szanowałam niewiarygodny talent Vince'a Clarka. Gdy dołączył do niego Andy Bell zastanawiałam się, czy spuścizna tego zespołu nie będzie czasem zbyt ciężka do uniesienia, ale Andy'emu udało się to osiągnąć ze swoim elektryzującym wokalem i charyzmatycznym zachowaniem na scenie. Erasure byli doskonali! Parę lat temu zaśpiewałam tą piosenkę w programie telewizyjnym. Publiczność zawsze dobrze się przy niej bawi, a mój zespół naprawdę świetnie ją gra.

Remember me (Diana Ross)
W 1970 roku gdy miałam 10 lat, Diana Ross wydała piosenkę "Remember me". Dorastałam w domu pełnym płyt vinylowych z wytwórni Motown. Wśród nich były płyty takich wykonawców jak Smokey Robinson, The Supremes czy Marvin Gaye. Szczególnie uwielbiałam styl Diany Ross: jej wielkie brązowe oczy, piękny głos, który topił się w moich zmysłach. W 1986 nagrywaliśmy z Rickiem piosenki na mój piąty album "Another Step". Ricky napisał piosenki i znalazł ciąg akordów, który wydawał nam się znajomy. Stwierdziliśmy, że była to piosenka "You keep me hangin on" The Supremes. To była piosenka, którą ledwo znałam, więc staraliśmy się z Rickiem nie koncentrować sie na oryginale, by dać tej piosence coś nowego i świeżego. Nasza wersja osiągnęła niewiarygodny sukces i osiągnęła 1 miejsce w Ameryce, 2 miejsce w Wielkiej Brytanii, a w Europie i Australii znajdowała się w Top 5. W tym samym tygodniu, gdy osiągnęliśmy 1 miejsce w USA, Ricky i ja dostaliśmy telegram od kompozytora Lamonta Doziera. Było w nim napisane: "Droga Kim, dziękuję za to, że Twoja wersja "You keep me hangin on" po raz trzeci stała się numerem 1. Uwielbiam wspaniałą wersję tej piosenki, którą stworzyłaś wraz ze swoim zespołem. Dziękuję, że pozwoliliśce jej zabrzmieć tak dobrze. Z najlepszymi pozdrowieniami Lamont Dozier"

Anyone who had a heart (Cilla Black)
W 1964 roku miałam cztery lata, mieszkałam z moją matką Joyce, moim ojcem Martym i moim młodszym bratem Ricky'm w połówce domu dwurodzinnego w Greenwich w Londynie. W naszym domu ciągle grała muzyka: leciała albo z radia albo z odtwarzacza płyt, lub ojciec grał na gitarze. W Anglii w 1964 roku poznaliśmy tzw. "pirackie radio", w tym wypadku było to radio z Luxenburga. Wtedy Wielka Brytania mogła polecać niemal wyłącznie na BBC by móc posłuchać muzyki pop, a ojciec każdej nocy włączał "pirackie radio" by posłuchać z niego najnowszej muzyki. Pamiętam gdy po raz pierwszy usłyszałam "Anyone who had a heart" Cilli Black. Może nie pamiętam dokładnie czasu ani miejsca gdzie to się stało ale pamiętam to uczucie. Bez wątpienia usłyszałam to w radiu, a pełna namiętności interpretacja Cilli tej wspaniałej piosenki przemówiła prosto do mojego czteroletniego serca. Jak mogło się to stać? Od tego czasu zawsze chciałam nagrać tą piosenkę, a teraz nabrałam do tego odwagi i spróbowałam - jako prezent dla samej siebie na 50-te urodziny.

Wonderful Life (Black)
W 1987r. Black osiągnął wielki sukces ze swoją cudowną piosenką "Wonderful Life" w Wielkiej Brytani i w całej Europie. Ten rok był dla mnie prawdziwym punktem zwrotnym, ponieważ cover "You keep me hangin on", który rok wcześniej nagraliśmy z Ricky'm, stał się nr 1 w Ameryce. Listy przebojów były pełne popowych hitów takich wykonawców jak Rick Astley, U2, Madonna i oczywiście Michael Jackson. Wśród nich zaistniała również ta skromna, lecz bajkowa i przepiękna piosenka. Pamiętam dobrze gdy jechałam na lotnisko Heathrow, a "Wonderful life" leciało w radiu podczas gdy ja wciąż myślałam o informacji, że osiągnęliśmy 1 miejsce. W tym momencie pomyślałam sobie: "Tak, Kim, to jest właśnie wspaniałe życie".

They don't know (Kirsty MacColl)
Krótko przed tym jak w 1981r. rozpoczęła się moja kariera, zaczęłam postrzegać muzykę Kirsty na serio. W 1979r. wydała ona singla "They don't know" . Pamiętam gdy po raz pierwszy usłyszałam ją w radiu w swojej sypialni. Od początku mi się spodobała, a wkrótce dowiedziałam się, że wokalistka ma dokładnie tyle lat co ja. To mnie zmotywowało, ponieważ wiedziałam, że nie była to wyłącznie szczera i prawdziwa interpretacja tej wspaniałej piosenki, lecz napisała ją sama. Wkrótce poźniej ja i Kirsty spotkałysmy się. Mam zdjęcia z wizyty mojej i Ricky'ego u niej, gdy wyruszaliśmy z Kings Cross na moją pierwszą trasę koncertową. Pojechaliśmy wtedy z członkami Tenpole Tudor i pojawialiśmy się w tych samych programach telewizyjnych w całej Europie i moglismy z wielką pasją realizować nasze marzenia. Pamiętam jeszcze jak odwiedziłam Kirsty w jej mieszkaniu zanim wyszła za mąż. W jej domu było studio nagraniowe. Znów poczułam się naprawdę zainspirowana. Wkrótce później sama zaczęłam pisać dla siebie piosenki. Tak samo jak Kristy lubiłam śpiewać i pochodziłam z muzykalnej rodziny. Obie byłyśmy fankami Beach Boysów, którego to zespołu Kirsty nagrała cover na płytę "You still believe in me". To było magiczne! W 1988r. mój singiel "You came" stał się hitem, a rok później spotkałysmy się ponownie na hucznym weselu Billa Wymana z Rolling Stonesów z Mandy Smith. W tym całym zawirowanym cyrku siedziałyśmy obok siebie, a Kirsty wyznała, że uwielbia moje "You came" a zwłaszcza harmoniczną budowę melodii. Nigdy nie zapomnę tego, jak wiele znaczył dla mnie ten komplement. Razem z Joni Mitchell, Debbie Harry i Chrisie Hynde, Kirsty była jedną z osób, które wywarły na mnie wówczas wielki wpływ i byłam dumna, że mogłam ją poznać. Odważna, silna, zabawna - to tylko kilka slów, które przychodzą mi do głowy, gdy myślę o Kirsty. Przez całe lata miałam jej zdjęcie na ścianie w swoim biurze. Patrzyła na mnie ze swoim bezczelnym, szelmowskim uśmiechem. Co za kobieta! Co za talent! Co za niepotrzebna śmierć...

Beautiful ones (Suede)
Na początku lat 90 wciąż nagrywałam płyty, ale moja kariera zwolniła nieco tempo. Miałam więcej czasu na przyglądanie się temu co tworzą inni. To był bardzo interesujący czas dla brytyjskiego popu, powstały nowe zespoły takie jak Suede, Blur czy Oasis. Nagrali wiele wspaniałych piosenek. Suede tworzyli w stylu ambitnej muzyki pop nazwanej Britpop. Kilka lat wcześniej nazywaliby się punkami, gdyż słowo pop przynosiło wstyd. Britpop stał się nowym gatunkiem w muzyce, nową odmianą muzyki pop. Więc pomyślałam, że ja jako gwiazda muzyki pop podniosę nieco kwalifikacje muzyczne, nagrywając utwór w ich stylu. Myślę, że 'Beautiful Ones' jest świetną piosenką pop.

Just what I needed (The Cars)
Ta piosenka zespołu The Cars ukazała się w 1978r. Właśnie skończyłam szkołę i miło spędzałam czas koncentrując się na muzyce. Uwielbiałam wyjątkowy wokal Bena Orrisa i totalnie straciłam głowę dla jego słodkiej twarzy. Zespół prowadzony przez Ricka Ocasecka był najbardziej uwodzicielskim połączeniem New Wave, Powerpopu jak również Rock'n'Rolla. W 1985r. widziałam ich na żywo na koncercie Live-Aid w USA. Byli najlepszym zespołem, który tamtego dnia tam wystąpił.

Ever fallen in love (Buzzcocks)
Pete Shelley i Buzzcocks wydali tę piosenkę w 1978r. Była ona ogromnym hitem i bardzo mi się podobała. Za chwilę miałam kończyć szkołę i zacząć podstawowy kurs sztuki w St Albans. Ciągnęło mnie do malarstwa, równocześnie po cichu marzyłam o założeniu zespołu. Los miał jednak dla mnie inne plany i zanim się spostrzegłam zespół, którego szukałam już od lat jadł ze mną śniadanie. Sex Pistols siali chaos i spustoszenie, a każdy w moim wieku to uwielbiał. Punkrock denerwował dorosłych, a ja choć nie byłam typem buntowniczki, również uważałam, że są świetni. Na każdej imprezie leciały płyty Joy Division lub The Clash, a ja spędzałam godziny w sklepach muzycznych by je wszystkie ogarnąć. Pop i Punk były w każdym kącie i domagały się zainteresowania. Marty, Rick i ja stwierdziliśmy, że kochamy oba te rodzaje muzyki. I tak powstała "Kids in America".

Kooks (David Bowie)
W 1971r. miałam 11 lat i byłam już w stanie sama kupować sobie płyty, ale do tego czasu miałam ich w domu całą kopalnię. Mój ojciec ciągle rozwijał swoją ogromną kolekcję i kupował nowe albumy, które zajmowały sporą część naszego mieszkania. Wśród nich były ulubione płyty mojej mamy: Carole King, Joni Mitchell, Dusty Springfield czy Aretha Franklin. Ja również uwielbiałam je wszystkie. Mój ojciec miał mnóstwo rock'n'rollowych płyt z wytwórni Motown jak i z muzyką klasyczną, a to była naprawdę spora różnorodność gatunków. Nie mieliśmy tylko jazzu, a samo słowo jazz brzmiało w naszym domu jak przekleństwo. Kiedyś ojciec załączył płytę "Hunky Dory" i piosenkę "Life on Mars". Miałam wrażenie jakbym latała z tymi astronautami! Dziś ja i Hal po raz pierwszy mamy okazję nagrać coś razem. A co może być piękniejszego niż zaśpiewanie naszym wspaniałym dzieciom fajnej piosenki z tego albumu na dobranoc? Parze zwariowanych ludzi całkiem nieźle się to udało.

Forever Young (Alphaville)
Śpiewałam tą piosenkę w lutym i marcu podczas trasy koncertowej 'Come Out and Play'. Piosenka została nagrana w 1984 roku przez niemiecką grupę Alphaville, w tym samym czasie, gdy ja wydałam swój czwarty album 'Teases and Dares'. Utwór nie zrobił wówczas na mnie wrażenia. Tak naprawdę doceniłam piosenkę dopiero wtedy, gdy moja bratanica carlett zaproponowała, żebyśmy włączyly ją do repertuaru trasy koncertowej. Nieważne jak starzy jesteśmy, jeśli pozostajemy 'wiecznie młodzi' w naszych sercach.

Powrót do początku
|  Biografia  |                

|  Twórczość  |               

|  Wydarzenia  |               

|  Galeria  |              

|  KimWilde.pl  |

Biografia

Kalendarium

Ogrodnictwo

Secret Songs

Ricky Wilde
Teksty piosenek

Albumy

Single

Teledyski

Książki

Twórcy piosenek
Koncerty

Kim Wilde w Warszawie

Terminy
Galeria zdjęć
Strona Główna

Forum

Facebook

O stronie


© KimWilde.pl   2006 - 2015

facebook